Що таке домен?

Що таке домен?

Сайти в інтернеті не висять у повітрі, а зберігаються на фізичних пристроях. Саме їхні номери і являють собою IP адреси, при введенні яких можна потрапити на потрібний ресурс. Однак навіть сучасна людина просто не в змозі запам'ятати таку кількість чисел.

Саме тому ще у 80-ті роки була сформована знайома нам система DNS. Завдяки їй до кожної IP-адреси прикріплюється індивідуальне ім'я сайту, більш відомому як домен. Таким чином, при введенні назви ресурсу в адресний рядок браузера воно миттєво відправляється на DNS-сервер, який перетворює його на потрібну IP адресу.

Назва сайту може мати довжину до 255 символів і складається з декількох рівнів, розділених за допомогою крапок. При цьому кількість знаків на одному рівні не повинна перевищувати 63 символи.

Структура домену

Ім'я сайту має ієрархічну структуру. Таким чином створюється можливість створення доменів на базі адрес вищого рівня.

Домени нульового та першого рівнів

Найбільш високим є домен нульового рівня, який є простою крапкою у правій частині. На даний момент цей елемент не відображається в адресних рядках, а також не потрібний при написанні імені сайту.

Наступним у черзі, при перегляді праворуч наліво, йде домен першого рівня або доменна зона. Вони можуть бути географічними, позначаючи регіон реєстрації, або тематичними, вказуючи на спрямованість сайту.

Слід зазначити, що творці сайтів не можуть самостійно задавати домени першого рівня. Їм дозволяється лише вибирати серед уже готових варіантів, що розробляються фахівцями некомерційної організації ICANN, яка спеціалізується на вирішенні питань, пов'язаних із функціонуванням Інтернету.

Також при виборі деяких доменних зон користувачів з'являється можливість використання IDN або інтернаціоналізованих доменних імен. Їхньою відмінністю є можливість використання літер не тільки латинського, а й національного алфавіту. Наприклад, в 2010 році було введено домен «.рф», який став альтернативою для вже звичного «.ru».

Домени другого рівня та нижче

Домени другого рівня є тим самим унікальним ім'ям сайту. Саме їх викуповують творці ресурсів. При цьому важливо, щоб поєднання символів не співпадало з іншими варіантами, закріпленими за вибором домену першого рівня.

Домени третього рівня і нижче призначені для формування структури сайтів. Там розміщуються окремі сторінки ресурсів, що дозволяє користувачам простіше орієнтуватися під час пошуку необхідної інформації.

Особливості вибору домену

Існує більше тисячі доменів першого рівня, тоді як кількість інших у рази більша. Тому важливо знати, як вибрати оптимальний домен для власного ресурсу.

Насамперед варто визначитися з тим, в якій доменній зоні буде розміщуватися сайт. Найбільш популярними є:

  1. Міжнародні.

Ресурси, орієнтовані на міжнародний ринок, найчастіше розміщуються на доменах «.com». Однак і конкуренція за індивідуальне ім'я тут найвища. Якщо сайт необхідний для некомерційної організації, можна придивитися до зони «.org», а для проектів, спрямованих на розвиток мереж підійде «.net».

  1. Національні.

Для громадян України такими є «.ua» та IDN аналог «.укр». Ці домени дозволяють створювати ресурси, орієнтовані виключно на українську аудиторію. До того ж останній варіант з'явився нещодавно, а значить дозволяє вибрати серед більшої кількості імен. До того ж запам'ятати назву сайту на кирилиці значно простіше.

Якщо є необхідність у більш точному висвітленні діяльності організації, то також можна придивитися до зон New gTLD.

Після вибору доменної зони можна приступати до вибору індивідуального імені сайту. Тут все залежить лише від рішення самого власника. Проте все ж таки є пара рекомендацій:

  1. Бажано, щоб ім'я сайту асоціювалось із сферою діяльності компанії, її назвою або повністю повторювало його.
  2. Також в домені може бути ключове слово, але максимум одне. Це дозволить полегшити просування.

При цьому адреса сайту повинна бути максимально ємною, що значно спростить її запам'ятовування для користувачів.

При виборі варто враховувати, що на просторах інтернету розміщено кілька мільйонів сайтів, а тому важливо перевіряти зайняте обране ім'я чи ні. Для цього можна скористатися послугами відкритих ресурсів, які надають таку можливість.

У випадку, якщо обране ім'я вже зайняте, то можна спробувати змінити доменну зону. Однак в ідеальному варіанті варто переосмислити домен, оскільки наявність схожої адреси може залучити потік клієнтів на сторінки конкурента.