Що таке лендінг пейдж?

Що таке лендінг пейдж?

Лендінг пейдж - це завжди односторінковий сайт. Сторінка орієнтована на продаж послуг чи певного товару. Якщо ваша компанія проводить рекламну компанію, виходить на ринок з конкретною пропозицією до споживачів, і ви бажаєте, щоб відвідувач зробив необхідну дію (залишив заявку, зробив покупку), вам напевно варто замовити односторінковий сайт. Сьогодні це ефективний інструмент, яким користуються багато підприємців.

У чому різниця між лендингом та звичайним сайтом

Посадкова сторінка (Landing page) складається із окремих блоків. У цих блоках знаходиться лаконічна та вичерпна інформація. Фактично у відвідувача лендингу є два сценарії дій – здійснювати цільову дію чи ні (залишити сторінку). Відволікаючі фактори відсутні. І тут слід зазначити головну відмінність односторінника від звичайного сайту – особлива структура, концентрація рекламних хитрощів.

У звичайному сайті, як правило, є меню, категорії, користувачеві доводиться переходити з одного розділу до іншого у пошуках потрібної інформації. В результаті перегляду великої кількості інформації вже за кілька хвилин він може забути, навіщо зайшов на ресурс. Цільова дія не чиниться, користувач закриває вкладку з сайтом.

Основні відмінності лендінгу:

 • інформація до відвідувача доноситься тезово, подаються основні ідеї;
 • відсутні відволікаючі фактори;
 • проста структура (користувач не зможе «загубитися» у розділах меню);
 • просувається один вид товару чи послуги.

Розміщується у мережі як звичайний сайт. Користувачі заходять на нього з пошукової системи або переходять за прямим посиланням із соціальних мереж.

Цілі та завдання Landing page

Основне завдання сторінки – спонукати клієнта до дії. Це може бути запис на консультацію, подання заявки, звернення електронною поштою. Найчастіше збираються контакти їх подальшої передачі у відділ, що займається продажами. Іноді лендинг застосовується для прямого продажу. Але на практиці рівень конверсій таких сторінок дещо нижчий. І причина тут зрозуміла: продати відразу товар людині, яка вперше потрапила на ваш лендінг, досить важко. Необхідно сформувати високий рівень довіри, отримати дані і вже після цього налагоджувати контакти з потенційним клієнтом. Такий спосіб практично довів високу ефективність.

Різновиди лендінгу

У бізнесі використовуються різні посадкові сторінки.

Розглянемо основні:

 1. Click-through Page. Найпростіший вид лендінгу. На такій посадочній сторінці немає жодної форми для відправки заявки, як правило, всього 1-2 блоки з текстовою інформацією та закликом до цільової дії – натискання єдиної кнопки на сторінці.
 2. Lead-capture Page. Сторінка захоплення лідів. Відрізняється вже складнішим дизайном, число блоків значно більше, як текстового, а також візуального контенту. Сторінка розрахована на захоплення лідів та глибоку комунікацію з клієнтом.
 3. Squeeze Page. Якщо ви вирішили замовити лендинг пейдж з тією метою, щоб зібрати поштові адреси користувачів для надання їм безкоштовного навчального матеріалу, то вам потрібен саме такий вид посадкової сторінки. Він часто використовується для просування тренінгів та бізнес послуг.

Є окремий вид - сторінка, що продає. Цей вид лендингу розрахований на продаж товару або послуги «в лоб». Довжина сторінки залежить від побажань та переваг клієнта, необхідності детального або поверхневого розкриття переваг товару. Відрізняється наявністю кількох кнопок "Замовити зворотній дзвінок".

Як працює Landing page

Одне з найчастіших питань, як працює Landing page? Все просто: користувач вводить запит, переходить на сторінку, що генерує лідів. Але перед цим обов'язково слід налаштувати рекламу або здійснити оптимізацію (внутрішню та зовнішню).

Після заходу на сторінку відвідувач детально вивчає надану інформацію. У нього формується певна думка щодо товару чи послуги. Маркетолог повинен розробити та реалізувати на сторінці план, відповідно до якого відбуватиметься взаємодія з клієнтом.

Результат один із двох – або відвідувач залишає заявку, або залишає сторінку. На підсумкову дію впливають різні фактори:

 • інформативність сторінки;
 • вартість товару чи послуги;
 • конкурентність ніші;
 • рівень довіри.

Необхідно відстежувати рівень конверсії та за необхідності вносити зміни в лендінг, щоб досягти результату. Сьогодні абсолютно немає необхідності вивчати основи програмування та верстки. Замовити лендінг не важко, звернувшись до фахівця, який займається створенням посадкових сторінок та повноцінних сайтів.