Мова сайтів в Україні – українська

Мова сайтів в Україні – українська

З 16 липня 2022 року всі сайти в Україні мають перейти на українською мову за замовчуванням, а товари з комп'ютерними програмами мають бути обов’язково оснащені українським інтерфейсом. Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремень.

Цього дня набувають чинності частини 2 та 6 ст. 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Вищезгадані статті регламентують використання державної мови в мережі Internet та мов інтерфейсів комп'ютерних програм, встановлених на товарах. Мова йде про електронні екрани та кнопки телефонів, пральні машини, електрокавоварки, автомобілі тощо.

Усі інформаційні інтернет-ресурси, а також сайти, сторінки в соцмережах та додатки магазинів та підприємств повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів за умовчанням.

Штрафи за порушення мовного закону

За його словами, відсутність україномовної версії інформаційного інтернет-ресурсу після 16 липня 2022 року може означати свідоме порушення її власником вимог закону про державну мову або факт відсутності державної реєстрації засобів масової інформації та/або власника як суб'єкта підприємницької діяльності.

У разі порушення, що зафіксовано вперше, штраф буде складати від 3400 до 8500 грн, а за повторне – від 8500 до 11900 грн.