Сайти компаній найчастіше зламують перебором паролів

хакер

2020 показав значне зростання хакерських атак на корпоративні мережі компаній саме за допомогою підбору паролів. Цей вид злому стає все популярнішим, якщо аналізувати попередні роки. Також через некомпетентність співробітників самих компаній, які повинні стежити за регулярним оновленням ПЗ і закриття в ньому вразливостей, все ще мають місце зломи через відомі «дірки» у програмному забезпеченні, яке використовується.

За словами джерела, яке посилається на представників АТ «Лабораторія Касперського», абсолютна більшість атак хакерів на комерційні сайти минулого року була виконана за допомогою елементарного підбору паролів. Зловмисники стали набагато частіше використовувати цей метод: 32% порівняно з 13% за аналогічний період 2019 року. Експерти пояснюють це тим, що не в останню чергу відіграла свою роль коронавірусна пандемія – багато співробітників компаній перейшли на дистанційну роботу та використовують протокол для віддаленого доступу, який, власне, піддається хакерським атакам у першу чергу. Як було сказано раніше, другий популярний у хакерів метод – використання відомих уразливостей у не оновленому програмному забезпеченні. Так кількість цих зломів зросла минулого року аж до 31,5%.

hacking

Зазначається, що більшість крадіжок грошових коштів та персональних даних користувачів було зроблено саме у СНД – 67%. Загальна кількість атак, які вдалося зупинити лише за кілька годин, склала 18%. Були й такі, від яких доводилося відбиватися кілька днів (55%), а в найскладніших випадках атаки тривали півтора місяці.