Інструменти доступності

Skip to main content
© Romankoff Development
домени різних регіональних зон

У цій статті ми розглянемо поняття домену та його різновиди, функції, процес реєстрації та вибору доменного імені, а також способи управління доменом. Домен — це важлива частина будь-якого веб-сайту, і його правильний вибір та налагодження може вплинути на успішність вашого бізнесу у мережі Інтернет.

Поняття домену

Перш ніж перейти до деталей, давайте розглянемо, що саме означає термін "домен". Домен — це адреса сайту в інтернеті. Це те, що ви вводите в адресному рядку браузера, щоб на нього зайти. Він складається з двох частин: імені (назви) та розширення домену. Наприклад, у домені "romankoff.com" "romankoff" є іменем, а "com" — розширенням.

пояснення з яких частин складається доменне ім'я на прикладі сайту romankoff.com
На даному малюнку показано детальний розбір складових частин доменного ім'я на прикладі romankoff.com

Види доменів

Існує кілька основних видів доменів, які варто враховувати при реєстрації свого веб-сайту. Основні різновиди доменів включають географічні, загальні та розширені домени.

 • Географічні домени. Ці домени використовуються для ідентифікації розташування веб-сайту або бізнесу. Наприклад, .ua для України або .fr для Франції.
 • Загальні домени. Використовуються для ідентифікації певної галузі, таких як .com для комерційних організацій або .org для неприбуткових організацій.
 • Розширені домени. Ці домени представляють нові розширення, які були впроваджені останніми роками, такі як .online, .shop або .blog.

Функції домену

Домен виконує декілька важливих функцій в Інтернеті. Основні функції домену включають:

1. Ідентифікація

Домен допомагає ідентифікувати ресурс в Інтернеті. Він створює унікальну адресу, за якою можна знайти веб-сторінку або веб-ресурс.

2. Брендування

Вибір правильного доменного імені може допомогти створити сильний бренд в Інтернеті.

3. Електронна пошта

Домен може бути використаний для створення електронної адреси. Наприклад, "Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.". На відміну від розповсюджених безкоштовних e-mail сервісів, таких як Gmail, Ukr.net та інших - це додає професіоналізм до вашої комунікації з клієнтами та викличе більше довіри до бренду вашої компанії.

4. Оптимізація пошуку

Використання ключових слів у доменному імені може допомогти покращити пошукову оптимізацію вашого веб-ресурсу і підняти його у результатах пошуку.

Поради щодо вибору домену

Вибір доменного імені є важливим кроком у створенні вашого присутності в Інтернеті. Основні аспекти, які варто врахувати при виборі доменного імені, включають:

 1. Бренд. Оберіть ім'я, яке відповідає вашій компанії. Це може бути назва вашого бренду або ключові слова, пов'язані з вашою діяльністю.
 2. Запам’ятовуваність. Оберіть доменне ім'я, яке легко запам'ятати вашій аудиторії. Уникайте складних чи незвичних слів.
 3. Розширення. Виберіть відповідне розширення домену, яке відповідає вашій локації або типу вашої організації. Наприклад, ".ua" для України або ".com" для комерційних організацій.
приклад підбору вільного доменного імені перед його реєстрацією
Перевірка на предмет доступності для реєстрації доменного імені romankoff у спеціалізованому онлайн сервісі одного з реєстраторів України

Реєстрація домену

Процес реєстрації домену досить простий. Ви можете зареєструвати домен через реєстраторів доменів або хостінг-провайдерів. Основні кроки реєстрації домену включають:

 1. Вибір доменного імені: як вже було сказано раніше — виберіть ім'я, яке відповідає вашим потребам і відображає вашу компанію або веб-ресурс.
 2. Перевірка доступності: перевірте, чи є обране вами доменне ім'я доступним. Це можна зробити за допомогою інструментів реєстратора доменів.
 3. Заповнення реєстраційних форм: заповніть форму з необхідною інформацією, такою як ваше ім'я, адреса та контактні дані.
 4. Оплата: сплатіть реєстраційну плату за домен. Ціна може варіюватися залежно від реєстратора, доменної зони, строку та інших факторів.
 5. Підтвердження: після успішної реєстрації ви отримаєте підтвердження про власність домену.

Управління доменом

Після успішної реєстрації домену ви отримаєте доступ до панелі управління доменом. Це дозволяє вам керувати різними аспектами вашого домену, включаючи:

 • DNS-налаштування — ви можете налаштувати DNS-записи для спрямування вашого домену на веб-сервер або інші ресурси.
 • Контактні дані — ви будете мати можливість змінити контактні дані, пов'язані з вашим доменом.
 • Продовження терміну дії — ви можете продовжити термін дії вашого домену, щоб уникнути його втрати.
 • Перенаправлення — ви матимете змогу налаштувати перенаправлення вашого домену на іншу веб-адресу.
адміністративна панель для зміни налаштувань доменного імені
Панель керування налаштуваннями доменного імені: можна змініти DNS записи та за потреби додати деякі нові типи записів до вже існуючих

Висновок

Домен — це важливий елемент веб-сайту, який допомагає ідентифікувати ресурс в Інтернеті. Вибір правильного доменного імені та його реєстрація є важливими кроками у створенні присутності ваших товарів чи послуг в Інтернеті. Управління доменом дозволяє вам керувати різними аспектами вашого домену і забезпечує стабільну роботу вашого веб-ресурсу.

Сподіваюсь, що ця стаття надала вам корисну інформацію про домени та їх значення. Не забудьте використовувати ці поради та знання при створенні власного веб-сайту та розширенні вашої онлайн-присутності у мережі Інтернет. Успіхів у вашому бізнесі!

Коментарів: 0

Коментувати можуть лише авторизовані користувачі