Як додати прогрес-бар на сайт: детальний гайд
Прогрес-бар є одним з найкорисніших інструментів для веб-дизайну, що дозволяє користувачам отримувати візуальне відображення процесу завантаження або виконання певної дії на веб-сайті. Він може бути використаний для показу прогресу завантаження сторінки, відправки форми, завантаження вмісту або будь-якого іншого процесу, який відбувається на веб-сайті. У цій статті ми розглянемо той випадок, коли у верхній частині сайту буде відображатись прогрес переглянутого контенту сторінки при її скролінгу.
Прогрес-бар може мати різні вигляди та стилі, залежно від дизайну веб-сайту. Він може бути горизонтальним або вертикальним, забарвленим або з використанням певних ефектів, таких як анімація або перехідні ефекти. Головна мета прогрес-бару — надати користувачеві чітку інформацію про те, наскільки далеко він знаходиться у процесі завершення певного завдання.
Як додати прогрес-бар на сайт?
Отже, давайте переходити безпосередньо до додавання прогрес-бару на сайт. Для цього нам потрібно використати HTML, CSS і JavaScript код.
Спочатку у позиції сайту (шаблону), де ви хочете відображати прогрес-бар треба додати наступний HTML код:
<div class="progress-bar" id="progressBar"></div>
Потім додаємо CSS код у файл зі стилями вашого сайту, а саме:
.progress-bar {
background: #ff4163;
height: 10px;
width: 0%;
position: fixed;
top: 0;
z-index: 1;
}
Примітка Безумовно, якщо вас не буде влаштовувати колір бару чи його товщина, то їх можна змінити на бажані у цих стилях.
І, нарешті, залишився JavaScript код. Його потрібно вставити між тегами <head>
</head>
вашого сайту:
<script type="text/javascript">
window.addEventListener('scroll', handleScroll);
function handleScroll() {
var winScroll = document.body.scrollTop || document.documentElement.scrollTop;
var height = document.documentElement.scrollHeight - document.documentElement.clientHeight;
var scrolled = (winScroll / height) * 100;
document.getElementById("progressBar").style.width = scrolled + "%";
}
</script>
Висновок
Прогрес-бар — це важливий елемент веб-дизайну, який надає користувачеві візуальну інформацію про прогрес виконання завдання або процесу. Незалежно від його вигляду та стилю, головна мета прогрес-бару полягає у наданні користувачеві чіткої інформації про те, наскільки далеко він знаходиться у процесі завершення певного завдання. Зважаючи на ці переваги, рекомендується додавати прогрес-бар на своєму веб-сайті для поліпшення користувацького досвіду.